آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • شنبه 25 اسفند 1397
  • 467 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی وارگه" title="اقامتگاه بوم گردی وارگه">

اقامتگاه بوم گردی وارگه امیدیه در روستایی به نام حسن آباد در اسفراین خراسان شمالی واقع شده است . این روستا بر روی یک تپه قرار گرفته و از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است. یکی از جاذبه های طبیعت گردی این روستا وجود سرو کهنسال 400 ساله می باشد که در فهرست آثار طبیعی نیز به ثبت رسیده است.

درباره اقامتگاه

 اقامتگاه بوم گردی وارگه امیدیه خانه ای سنتی به سبک ساده ی زندگی روستایی با دیوارهای کاه گلی می باشد که داخل آن با اشیاء سنتی، پارچه ها، قالیچه های دستبافت و کُرسی تزئین شده . این اقامتگاه با داشتن 5 اتاق 4 نفره، در مجموع پذیرای 20 نفر می باشد همچنین سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام نیز برای رفاه مسافران در این خانه بومی به صورت مشترک تعبیه شده است. این اقامتگاه مجهز به امکانات و خدماتی همچون پارکینگ باز، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، اینترنت، آشپزخانه عمومی و راهنمای تور می باشد. سیستم گرمایشی اتاق ها بخاری گازی می باشد.
این بوم گردی برای گردشگران تفریحاتی همچون تور عشایرگردی،  موسیقی زنده، رقص محلی است. در پایین اقامتگاه یک کافه موزه با انواع نوشیدنی ها و بیرون محوطه اقامتگاه تخت هایی برای استراحت و دورهمی های میهمانان وجود دارد.
قیمت نهار و شام از 15 هزار تومان شروع می شود تا 35 هزار تومان.

درباره اسفراین
این شهر در استان خراسان شمالی واقع شده است و از آب و هوای معتدلی برخوردار است و درتابستان ها گرم و زمستان ها سرد می باشد. سه رود بیدواز، رویین و قره سو از اصلی ترین رودهای این شهر هستند.
گلیم بافی، جاجیم بافی، قالیچه بافی و پارچه بافی از صنایع دستی این منطقه به شمار می روند. اکثر مردم این شهر کردها، ترک ها و تات ها هستند. در این شهر به علت وجود جنگل ها و مراتع که در قسمت شمالی و شمال شرقی قرار دارند،گونه های جانوری زیادی همچون روباره، گرگ، آهو، شغال، کفتار، پلنگ، گورکن، خرگوش، پلنگ و بز کوهی دارد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت