کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • دوشنبه 19 فروردين 1398
  • 551 بازدید
  • 0 نظر

اقامتگاه بوم گردی شاطر بمون میبد

اقامتگاه بوم گردی شاطر بمون خانه ای بومی و سنتی متعلق به عصر قاجار و در روستای ده آباد شهرستان میبد استان یزد می باشد. این خانه نیز مانند سایر خانه های بومی یزد، دارای دیوارهای خشتی، بادگیر های بلند، زیرزمین های خنک و تلاری بلند بالاست. 10 باب اتاق با ظرفیتی در مجموع 30 نفر دارد که تمامی آن ها مجهز به سرویس تخت خواب، سرویس کف خواب، سیستم گرمایشی سرمایشی و فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی اند.

 

امکانات و خدمات ارائه شده

از دیگر امکانات و خدمات ارائه شده در این خانه بومی می توان به امکان استفاده از اینترنت نامحدود، ماشین لباسشویی، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و پارکینگ غیرمسقف اختصاصی از امکانات اقامتگاه بوم گردی شاطربمون می باشد. همچنین علاوه بر رستوران، یک آشپزخانه ی سنتی و عمومی نیز برای آشپزی گردشگران در نظر گرفته شده است.

برج کبوتر خانه یکی از اماکن گردشگری نزدیک به این اقامتگاه و متعلق به دوران قاجار می باشد. این بنای با شگوه از گل و خشت ساخته شده، دارای 4000 لانه کبوتر و تله های مارگیر است و علاوه بر سرپناه بودن برای پرندگان، محل مناسبی برای جمع آوری فضله آن ها به عنوان کود نیز می باشد.

جاذبه های گردشگری منطقه

از جمله جاذبه های گردشگری و تاریخی که در نزدیکی این اقامتگاه قرار گرفته اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نارین قلعه میبد ( نارنج قلعه )، این اثر باستانی که دارای شکوه و عظمت بسیار دیدنی است با  قدمتی 12 هزارساله عنوان پر قدمت ترین ارگ حکومتی جهان را از آن خود کرده است و دارای سبک معماری خاص خود با دالان ها و گذرگاه های فراوانی می باشد.
کاروان سرا و چاپارخانه میبد، این کاروان سرا که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. متعلق به دوره حکومت قاجاریان است که کاربردی نظامی داشته و اکنون به موزه ای دیدنی بدل شده است.

قلعه مهرجرد که قلعه ای زیبا متعلق به دوره زندیه و افشاریه است دارای معماری بسیار زیبا و دیدنی است که در 3 کیلومتری این اقامتگاه قرار دارد.

یخچال تاریخی میبد، موزه زیلو، موزه سفال، آب انبار کُلار، کبوتر خانه میبد و قلعه بارچین از دیگر جاذبه های تاریخی و دیدنی این منطقه زیبا به شمار می رود.


برای رزرو این اقامتگاه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:
051-38943228
09030216285

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت