آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • جمعه 24 اسفند 1397
  • 443 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی شاریسه" title="اقامتگاه بوم گردی شاریسه">

اقامتگاه بوم گردی شاریسه در روستای کلوکند مینودشت استان گلستان واقع شده است. این اقامتگاه که قدمتی 70 ساله دارد و ساختمان اصلی آن در سال ۱۳۲۷ بنا شده است و در سال 1395 با مصالح بومی سنگ، چوب، خاک و کاه برای پذیرایی از گردشگران و طبیعت گردان، به همان سبک خانه‌ های قدیمی و روستایی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. 

واژه شاریسه از روسری‌ های دخترانه محلی برگرفته شده است که با گل‌ دوزی های دستی و سکه تزیین می شده است.

حیاط این اقامتگاه یک حوض کوچک آبی رنگ با گلدان های زیبا آراسته شده است، درختان نارنگی و پرتغال و باغچه کوچک، تنور سنتی و آلاچیق های چوبی فضایی زیبا و آرام بخشی را برای گردشگران و مهمانان این اقامتگاه به همراه می آورد. در باغچه سر سبز بوم گردی شاریسه انواع سبزی ها، خیار و گوجه محلی به شیوه سنتی کشت می شود و از آن ها جهت تهیه و طبخ خوراکی ها و وعده های غذایی برای گردشگران عزیز استفاده می شود.

مساحت اقامتگاه بوم گردی شاریسه 950 مترمربع است که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرایی از 35 گردشگر را دارد همچنین اقامتگاه دارای 5 اتاق 9 متری، 12 متری، 15 متری، 8 متری و 30 متری می باشد که اتاق های 12 و 18 متری دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی و سایر اتاق ها فاقد آن هستند.

یک سرویس بهداشتی و حمام مشترک نیز در محوطه اقامتگاه برای سه اتاق دیگر تعبیه شده است.

از اسپیلت و بخاری برای سرمایش و گرمایش اتاق ها استفاده می شود. از سایر خدمات اقامتگاه بوم گردی شاریسه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای ارتباط بهتر با گردشگران خارجی این اقامتگاه و راهنمای تور اشاره کرد. 

لازم به ذکر است شما می توانید در این خانه بومی، از انواع غذاهای محلی مانند ته‌ چین سبزی، خورشت اسفناج، ماش پلو، آش رشته محلی، کشک بادمجان، آش ترش و ته‌ چین سیب زمینی که توسط زنان این روستا تهیه می شود، استفاده کرده و لذت ببرید.

همچنین منوی صبحانه آن شامل تخم مرغ های محلی، پنیر،کره و شیر محلی به همراه مربا های دست ساز می باشد.

گردشگران و طبیعت گردان می توانند از جاذبه های طبیعت گردی که در نزدیکی این روستا قرار دارد نظیر مسجد خالد نبی، شهر سوخته، برج گنبد قابوس ( بزرگترین برج آجری جهان ) بازدید نمایند.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت