آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • شنبه 25 اسفند 1397
  • 371 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی سرای جواهر" title="اقامتگاه بوم گردی سرای جواهر">

اقامتگاه بوم گردی سرای جواهر در شهر نطنز استان اصفهان واقع شده است که با داشتن 7 اتاق (2 اتاق 2 تخته، 2 اتاق 4 نفره، 1 اتاق 6 نفره، 1 اتاق 8 نفره و 1 اتاق 2 نفره کف خواب) ظرفیت پذیرایی از 28 گردشگر را دارد. همه ی اتاق ها به جز اتاق 6 نفره سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، تلویزیون و یخچال دارند. از دیگر امکانات و خدمات این بوم گردی می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان، اینترنت، آشپزخانه و راهنمای تور اشاره کرد. سیستم سرمایشی و گرمایشی اتاق ها اسپیلت و شوفاژ است.

این اقامتگاه یک خانه قدیمی سنتی است که مساحت آن 600 مترمربع است. اتاق های این بوم گردی کاملا سنتی هستند. یک حوض دایره ای شکل در حیاط اقامتگاه و تخت های چوبی برای دورهمی ها و استراحت میهمانان قرار دارد.

 

درباره نطنز

این شهر در استان اصفهان واقع شده است و از قدمت تاریخی زیادی برخوردار است به همین دلیل جاذبه های تاریخی فراوانی دارد که از جمله آن ها می توان به مجموعه آب انبار های قدیمی، شربت خانه سید واقف، آسیاب های سرشک، کاروانسرای میر ابولمعالی، قلعه وشاق، گنبد باز، حمام افوشته، مسجد جامه و حسینیه افوشته، آتشکده ساسانی و درختان چنار تاریخی اشاره کرد که مورد توجه گردشگران قرار گرفته اند و موجب شده که همه ساله مسافران زیادی به این منطقه سفر کنند.

نطنز شهری با آب و هوای معتدل است که در داخل شهر باغ های میوه زیادی به چشم می خورد، همچنین این شهر چشمه ها و بیشه زارهای فراوانی دارد.

 

مردم این شهر آیین و مراسم مذهبی خاصی مثل جاروکشی (مراسمی که در شب اول محرم انجام می شود)،  بالابردن چادر تکایا، حلیم پزان، شب برات (مراسمی که سه روز مانده به ولادت امام زمان انجام می شود و مردم به امامزاده ها می روند و نذورات خیرات می کنند) دارند که با سفر به این شهر تاریخی می توانند با آداب و رسوم آن ها آشنا شوند.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت