آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • جمعه 24 اسفند 1397
  • 416 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی" title="اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی">

اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی در روستای ریاب، شهر گناباد استان خراسان رضوی واقع شده است که قدمت بنای آن به دوره قاجار برمی گردد که پس از مدتی بازسازی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. روستای ریاب از روستای های زیبا و تاریخی ایران است که کوچه های آن سنگ فرش شده و خانه های بومی آن از گل و متناسب با بافت کویری این منطقه ساخته شده اند.

 

این اقامتگاه بوم گردی مانند همه خانه های کویری به صورت حیاط مرکزی با یک حوض کوچک که اتاق های آن دور تا دور حیاط قرار گرفته اند بنا شده است تعدادی تخت چوبی سنتی نیز در حیاط قرار داده شده است که مکانی زیبا و آرام بخش برای شب نشینی های شبانه و استراحت فراهم کرده است. همچنین برای خنک کردن فضای خانه دارای بادگیر بزرگ و ایوانی است که برای شب نشینی های تابستان مناسب می باشد. 

اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی دارای 6 باب اتاق که 2 اتاق آن به صورت تو در تو است و در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش از 45 گردشگر را دارد. لازم به ذکر است 2 اتاق دارای حمام و ما بقی فاقد آن هستند همچنین سرویس بهداشتی بین تمامی اتاق ها مشترک می باشد.

 

در این اقامتگاه انواع غذاهای محلی و لذیذ مانند آش محلی، نان محلی، اشکنه، تخم مرغ شیره، گرماست، بلغور، قورمه ،گندم پلو با بادمجون، کشک و بادمجون، پاچین ، آبگوشت ، املت ،نیمرو، با روغن محلی و جوش پره با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه سرو می شود.گردشگران می توانند سوغاتی های این منطقه مثل زعفران اصیل ایرانی، زرشک، انگور، کشمش، صابون محلی، سفال مند گناباد و صنایع چوبی را خریداری کنند و سوغات و یادگار سفر خود سازند.

 

جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی نظیر مسجد، در قلعه، انبار آب بالای ده، انبار آب قلعه، پل تاریخی کال شور، موزه آب گناباد، مزارابو منصور، برج های قلعه، مدرسه قدیم، قنات قصبه گناباد، سفالگری های روستای مند، کلوت قوژد، یخدان کوثر، منطقه ييلاقی درب صوفه، دو برج دیده بانی و آب انبار در نزدیکی این اقامتگاه وجود دارند که باعث رشد صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت