کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • سه شنبه 30 بهمن 1397
  • 447 بازدید
  • 0 نظر

اقامتگاه بوم گردی گلستان ادیب

اقامتگاه بوم گردی ادیب در شهر گناباد استان خراسان رضوی واقع شده که متعلق به دوران قاجار است ، این اقامتگاه دومین اقامتگاهی است که در گناباد افتتاح شده و به دلیل نزدیکی به قنات قصبه که ثبت جهانی شده تعداد زیادی از توریست های داخلی و خارجی را به سمت خود جذب می کند. اقامتگاه بوم گردی ادیب مساحتی حدود 325 مترمربع دارد و معماری آن متناسب با اقلیم گرم منطقه دارای بادگیر ، سراب و هشتی میباشد که باعث خنک ماندن فضای اقامتگاه می شود. دیوارهای آجری خانه، حوض آب و گل کاری های زیبا در محوطه، حس صمیمیت و حال و هوای زندگی ساده و بی آلایش را در ذهن انسان تداعی می کند. اقامتگاه دارای 5 اتاق به ظرفیت های 4 ، 5 ، 6 و 12 نفر با سرویس کف خواب می باشد. تعدادی از اتاقها دارای سرویس بهداشتی اختصاصی و تعدادی از آنها فاقد سرویس بهداشتی می باشند همچنین در اتاقها از شوفاژ و پنکه بعنوان سیستم سرمایشی گرمایشی استفاده می شود. پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و راهنمای تور از سایر امکانات این اقامتگاه هستند.


اقامتگاه بوم گردی ادیب در شهر گناباد استان خراسان رضوی واقع شده که متعلق به دوران قاجار است ، این اقامتگاه دومین اقامتگاهی است که در گناباد افتتاح شده و به دلیل نزدیکی به قنات قصبه که ثبت جهانی شده تعداد زیادی از توریست های داخلی و خارجی را به سمت خود جذب می کند.


اقامتگاه بوم گردی ادیب مساحتی حدود 325 مترمربع دارد و معماری آن متناسب با اقلیم گرم منطقه دارای بادگیر ، سراب و هشتی میباشد که باعث خنک ماندن فضای اقامتگاه می شود. دیوارهای آجری خانه، حوض آب و گل کاری های زیبا در محوطه، حس صمیمیت و حال و هوای زندگی ساده و بی آلایش را در ذهن انسان تداعی می کند. اقامتگاه دارای 5 اتاق به ظرفیت های 4 ، 5 ، 6 و 12 نفر با سرویس کف خواب می باشد. تعدادی از اتاقها دارای سرویس بهداشتی اختصاصی و تعدادی از آنها فاقد سرویس بهداشتی می باشند همچنین در اتاقها از شوفاژ و پنکه بعنوان سیستم سرمایشی گرمایشی استفاده می شود. پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و راهنمای تور از سایر امکانات این اقامتگاه هستند.


این اقامتگاه در فصل بهار با برگزاری جشنواره توت و در فصل پاییز جشنواره انار و زعفران و فروش و ارائه فراورده های آن میزبان توریست ها و مسافران زیادی از سراسر ایران است. جاذبه های تاریخی و فرهنگی همچون مسجد جامع، مدرسه نجومیه ، موزه مردم شناسی و باستان شناسی و موزه روستایی زعفران مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.


انواع غذاهای محلی و سنتی مثل آش محلی، جوشپره، قورمه، پاچین، جوجه و کباب، قورمه سبزی، قیمه، مرغ، سوپ ، چلو گوشت، چلو گوشت ( گوساله)، استانبولی، ماکارونی، انواع کوکو، املت و.. در این اقامتگاه بومی سرو میشود.


منطقه ييلاقي درب صوفه، منطقه تفریحی کلات، منطقه ييلاقي سنو و دره تک زو برخی از جاذبه های گردشگری نزدیک اقامتگاه با حداکثر فاصله 30 کیلومتر هستند. دره تک زو که به روستای زو منتهی میشود در برخی از قسمت ها مسقف بوده و علاوه بر آن دارای آبشارهایی با حداکثر ارتفاع 10 متر می باشد.


برای گذراندن اقامتی خوش در این اقامتگاه بوم گردی از این سایت اقدام نمایید.

 

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت