کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • یکشنبه 12 خرداد 1398
  • 477 بازدید
  • 0 نظر

اقامتگاه بوم گردی قلعه امیرخان شاهرود

اقامتگاه بوم گردی قلعه امیر خان در نزدیکی روستای قلعه بالای شهرستان شاهرود، استان سمنان واقع شده است. این خانه بومی در قلعه تاریخی که قدمت آن به 100 سال پیش بازمی گردد، بعد از مرمت و بازگشایی افتتاح شده است. این اقامتگاه دارای 6 باب اتاق سنتی با چیدمان کاملا بومی و روستایی است و ظرفیت پذیرش و اسکان 30 گردشگر را دارد. گفتنی است در اقامتگاه بوم گردی قلعه امیر خان امکان سفارش انواع غذاهای محلی نظیر دیگی، سبزی‌ پلو دامغان، خورشت هویج و پسته، خلال پلو، ته چین گوشت، چرتمه پلو، اشکنه، ته چین کشمش و لپه، که مواد اولیه آن ها از محصولات ارگانیک روستا می باشد، وجود دارد. از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، حمام مشترک و راهنمای تور های گردشگری اشاره کرد.

 

جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان شاهرود که شما گردشگران عزیز می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن به آن ها برسید می توان روستای قلعه بالا، کویر رضا آباد، باغ عنابو، سایت نگهداری گور ایرانی و باغ انجیل آور را نام برد.

جنگل ابر که در نزدیکی این اقامتگاه قرار دارد یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری شهرستان شاهرود است که همه ساله گردشگران و علاقه مندان به طبیعت را به این منطقه می کشاند. از جمله تفریحات ممکن در این منطقه کوه نوری و دوچرخه سواری است که علاقه مندان بسیاری دارد.

چشمه و آبشار نکارمن که در 23 کیلومتری شاهرود قرار دارد دارای طبیعتی زیبا در اطراف خود است که فضایی بسیار دیدنی را به وجود آورده است.

دشت آفتابگردان و شقایق در منطقه کالپوش همه ساله در شهریور ماه میزبان طبیعت دوستان بسیاری است که به دلیل شرکت در جشنواره دشت گل آفتابگردان روانه این منطقه می شوند.

جنگل دشت شاد و جنگل اولنگ از جنگل های زیبای شاهرود به شمار می روند که در آن انواع حیواناتی نظیر آهو، خرگوش، بز کوهی و پلنگ مشاهده شده است. این جنگل ها در شمال شهرستان شاهرود قرار گرفته اند و دارای آب و هوایی نیمه خشک تا نیمه مرطوب است.

روستای مجن و چشمه هفت رنگش، باغ گردشگری اورس، آبشار نکارمن و آبشار و قندیل های یخی آوستا از دیگر جاذبه ای طبیعی و گردشگری این منطقه است.


برای رزرو این اقامتگاه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:
051-38943228
09030216285

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت