کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • چهارشنبه 07 فروردين 1398
  • 504 بازدید
  • 0 نظر

اقامتگاه بوم گردی الیما

اقامتگاه بوم گردی الیما در یکی از روستاهای شهر ایذه ی استان خوزستان به نام تکاب واقع شده است. نمای کاه گلی، تخت های سنتی موجود در محوطه و حیاط باصفا و ساده ی این اقامتگاه، فضایی صمیمی و دلچسب را برای اقامت چند روزه ی مسافران و لذت بردن از منابع طبیعت گردی و گردشگری ایذه بوجود آورده است.

 

درباره اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی الیما با 7 اتاق ، در مجموع پذیرا 35  نفر است. در تمامی اتاق ها سرویس خواب به صورت کف خواب و کاملا سنتی و همچنین چندین سرویس بهداشتی و حمام نیز بصورت عمومی برای مسافران و توریست گردان در نظر گرفته شده است. در آشپزخانه ی این اقامتگاه انواع غذاهای محلی، غذاهای خاص و گیاهی طبخ می شود که شما می توانید با توجه به میلتان سفارش دهید. سایرامکانات خانه بومی الیما کارت خوان، پارکینگ غیرمسقف، توالت فرنگی و ایرانی، راهنمای تور و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی می باشند.سیستم سرمایشی و گرمایشی اتاق ها کولر آبی و بخاری نفتی است.

 

دشت زیبا و سرسبز بندون که روبروی اقامتگاه الیما قرار دارد، محل مناسبی برای ­عکاسی، استفاده از هوای تازه و تماشای پرندگان می باشد. از سایر برنامه های تفریحی اقامتگاه الیما می توان به درشکه سواری، دوچرخه سواری , بازی های گروهی نیز اشاره کرد.

 

علاوه بر اقامت در بوم گردی الیما و بازدید از جاذبه های طبیعت گردی زیبای اطراف اقامتگاه، می توانید به سایر اماکن توریست گردی و گردشگری خوزستان نظیر آبشار توف اسپید ، آبشار شیوند، سنگ نگاره کول فرح و ... بروید و از آنها نیز دیدن کنید.

درباره ایذه

این شهر محل زندگی ایل بختیاری است و وجود آثار و سنگ نوشته های باستانی که مربوط به دوره ایلامی ها (عیلامی ها) است نشان از قدمت تاریخی این شهر می باشد. از جمله آثار و اماکن تاریخی ایذه می توان به آثار اشکفت سلیمان ، محوطه باستانی شمب، قلعه تل، کول فرح، خونگ اژدر، دشت سوسن با چشمه های فراوان، برد گوری، منطقه توریستی زراس، پلهای دو قلوی کارون، دشت گلزار و مرغا، پارک جنگلی بلوط سفید، آبشار توف سپید، تالاب میانگران، مناطق تفریحی مال آقا و کوه سفید، اماکن مذهبی امام زاده چهل تنان و امام زاده عبدالله اشاره کرد که باعث همه ساله گردشگران و توریست های زیادی را به این منطقه سفر کنند.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت