کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • جمعه 24 اسفند 1397
  • 366 بازدید
  • 0 نظر

اقامتگاه بوم گردی بیشاپور در روستای کشکولی بیشاپور شهرستان کازرون استان فارس واقع شده است. این خانه ی بومی در منطقه ای کوهپایه ای قرار دارد و دارای آب و هوایی بسیار مطبوع و دلپذیر است. 

 

بوم گردی بیشاپور دارای 5 باب اتاق سنتی و زیبا می باشد که در مجموع ظرفیت پذیرش و اسکان 25 گردشگر را دارد. از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به انگلیسی، راهنمای تورهای گردشگری، سرویس بهداشتی ایرانی وفرنگی مشترک، حمام مشترک، یخچال و سیستم های گرمایشی نظیر اسپلیت، شوفاژ و شومینه هیزمی اشاره کرد.

 

یک کافه سنتی نیز برای صرف قهوه، انواع دمنوش های گیاهی، شربت های سنتی و عصرانه محلی نیز برای گردشگران عزیز فراهم شده است. اتاق های این اقامتگاه به صورت کاملا سنتی و کف خواب هستند. در محوطه این اقامتگاه مکان مخصوصی برای درست کردن چای آتشی وجود دارد.

 

شهر بیشاپور یکی از شهرهای باستانی ایران است که قدمت آن به زمان ساسانیان بر می گردد و دارای آثار تاریخی زیادی متلعق به دوره ساسانی می باشد. از جمله جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهر می توان به قلعه دختر، ایوان موزائیک، کاخ والرین، معبد آناهیتا، دره رودخانه، نقش های تنگ چوگان و ستون های سنگ یادبود اشاره کرد که همه ساله گردشگران و باستان شناسان زیادی را به سمت خود جذب می کند و موجب رونق صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.

 

تنگ چوگان

این تنگه در شهر بیشاپور استان فارس واقع شده است که رود شاپور از آن سرچشمه می گیرد و سنگ نبشته های بازمانده از دوره ساسانی در آن به چشم می خورد که دارای شش نقش برجسته روی تخته سنگ هایی است که نشان از پیروزی و موفقیت شاهان حکومت ساسانیان از دشمنان خود دارد، این تنگه در دوره ساسانی محلی برای انجام بازی چوگان توسط پادشاهان بوده است.

 

ایوان موزاییک

ایوان موزاییک شهر بیشاپور نیز یکی دیگر از شاهکارهای هنری باقی مانده از دوره ی ساسانیان است که امروزه قطعاتی از این مطنقه در موزه های کشور های خارجه مانند موزه لوور فرانسه، موزه کازرون و ایران باستان نگهداری می شود.

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت