آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • جمعه 24 اسفند 1397
  • 382 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی بیدسوخته" title="اقامتگاه بوم گردی بیدسوخته">

اقامتگاه بوم گردی بید سوخته یزد ، مزرعه ای حصارکشی شده به متراژ ۷ هکتار می باشد که قلعه ای ۱۰۰ متری را در دل خود جای داده است.

 

با ورود به محوطه باغ اقامتگاه بید سوخته یزد ، قلعه ای باشکوه و تاریخی دیده می شود که در ۲ طبقه و دارای ۴ اتاق سنتی و خشتی می باشد. در طبقه پایین قلعه بوم گردی بید سوخته یزد ، مطبخ یا آشپزخانه با ۲ تنور زمینی و ایستاده قرار دارد که به علت ایجاد دود در ساختمان کارکردش متوقف و در عوض یک تنور در بیرون از قلعه تعبیه شده که مهمانان عزیز می توانند خود به پختن نان یا تماشای آن بپردازند. کنار آن، یک اتاق سفره خانه و ۲ اتاق ۱۲ متری نیز وجود دارد که هر اتاق هم دارای یک پستو و ۲ پنجره مشرف به باغ و کوهستان می باشد.

 

اقامتگاه بومگردی بید سوخته یزد ، ۳ سوییت ۴ نفره، ۱۵ نفره و ۲۰ نفره نیز دارد که در کنار قلعه و داخل حیاط قرار گرفته و همگی کف خواب می باشند.

 

دو استخر نسبتا بزرگ نیز زینت بخش حیاط اقامتگاه بید سوخته یزد هستند که با وجود ماهیان سرخ، حیات و سرزندگی را به نمایش می گذارد. حیاطی سرسبز و روستایی که چشم اندازی به سوی کوه های قامت برافراشته و دشت هایی تماشایی دارد و طبیعت بکر را به پیش چشمان هر بیننده خوش ذوقی می آورد.

 

اقامتگاه سنتی بید سوخته یزد امکانات رفاهی نظیر صبحانه، ۱ عدد حمام و ۳ عدد سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک، آب، برق، گاز و ... دارد.

 

جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی نزدیک به اقامتگاه بوم گردی بید سوخته یزد شامل آسیاب آبی قدیمی ، چشمه آب قُل ، قلعه و امامزاده سید کافی ، روستای شرب العین ، هامانه ، خضرآباد و ... می باشند.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت