آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • جمعه 24 اسفند 1397
  • 498 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی بادام" title="اقامتگاه بوم گردی بادام">

اقامتگاه بوم گردی بادام در روستای ایور شهرستان کاشمر، استان خراسان رضوی واقع شدهاست که نمایی کاهگلی دارد و به شیوه سنتی ساخته شده است.

 

درباره اقامتگاه

این بوم گردی 7 اتاق 5 نفره دارد که در مرتفع ترین نقطه روستا بنا شده است. سرویس بهداشتی در فاصله 10 متر از اقامتگاه قرار گرفته است. از جمله امکانات این بوم گردی می توان به پارکینگ غیر مسقف، اینترنت، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و راهنمای تور اشاره کرد. سیستم سرمایشی و گرمایشی اتاق ها پنکه ایستاده و بخاری نفتی می باشد.

انواع غذاهای محلی همچون قورمه گوشت – بلغور بشیر beshir - کته گوجه – انواع اشکنه – قروتی در این اقامتگاه سرو می شود.

 

روستای ایور

قدمت این روستا به 250 سال پیش بر میگردد و به دلیل واقع شدن در منطقه مرتفع و کوهستانی دارای آب وهوای بسیار خوبی است و مناظر طبیعی و سرسبز زیادی دارد که موجب شده گردشگران زیادی در طول سال به این روستا سفر کنند. مردم این روستا اکثرا به دامداری، قالی بافی و کشاورزی مشغولند و لهجه کاشمری و نیشابوری دارند.

 

گردشگران با سفر به این روستای زیبا و دیدنی علاوه بر لذت بردن از هوای پاک و طبیعت زیبای روستا به دور از هیاهوی شهر و تجربه یک زندگی سنتی، می توانند با آداب و رسوم مردم این منطقه و مراسم عیدگاه، جشن کف زنی آشنا شوند و عسل آویشن روستای ایور که زبان زد همگان است را تهیه کنند.

 

درباره کاشمر

این شهر که در استان خراسان رضوی قرار داردبا مرکز استان ( مشهد ) 240 کیلومتر فاصله دارد و با دارا بودن جاذبه های گردشگری و تاریخی و طبیعی زیادی که دارد همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران می باشد.

یخدان فروقته، پارک جنگلی سید مرتضی، یخچال طبیعی بند قرا، روستای کوهسرخ و آبشار و آبگرم معدنی کریز از جاذبه های طبیعی این شهر هستند.

ازجمله آثار باستانی کاشمر نیز می توان به آرامگاه سید حسین مدرس، قلعه گبر حصار، خرابه های ارگ قدیم، کاروانسرای حاج کاظم مدرسی، باغمزار، مدرسه علمیه حاج سلطان العلما و امام زاده سید مرتضی اشاره کرد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت