کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • سه شنبه 06 فروردين 1398
  • 574 بازدید
  • 0 نظر

اقامتگاه بوم گردی آستو

اقامتگاه بوم گردی آستو در روستای حسن آباد شهرستان طبس استان خراسان جنوبی واقع شده است. اگرچه شهرستانی در دل کویر است اما تنوع و زیبایی شگرف و منحصر به فرد جاذبه های طبیعی گردشگری این شهرستان به حدی زیاد است که تمامی گردشگران آن را شگفت زده می کند.

 

این اقامتگاه در ۵۰ متری رمل های کویری قرار دارد. دارای یک حیاط زیبا که در وسط آن حوض کوچکی با گلدان های زیبای شمعدانی چشم نوازی می کند. بوم گردی آستو دارای ۴ اتاق زیبا است که ظرفیت پذیرایی از 25 گردشگر را دارد. این اقامتگاه مجهز به کافه، فروشگاه سوغات و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی می باشد.

 

با اقامت در این اقامتگاه بوم گردی می توانید از دیگر جاذبه های دیدنی طبس از جمله کال جنی، تخت عروس، چشمه مرتضی علی و کویر زیبای مصر دیدن نمایید همچنین شما می توانید از تفریحاتی چون سافاری، شتر سواری، گشت محلی و موتورسواری لذت ببرید.

 

از مجموع جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان طبس میتوان به اماکن زیر اشاره کرد

 

آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع)

این امامزاده دارای فضایی گسترده و زیبا است. فضای این امامزاده با درختان نخل به زیبای تزئین شده و حوض ها و فواره ها فضایی بسیار زیبا ایجاد کرده است.

 

روستای ازمیغان

ازمیغان روستاهایی در کویری که رودخانه‌ دائمی در آن جریان دارد.از شگفتی های این روستای زیبای کویری تنوع گیاهی آن است، به نحوی علاوه بر محصولات جالیزی، نخل و مرکبات و سایر میوه‌های هر فصل، برنج نیز برداشت می شود! به طوریکه شما می‌ توانید در این روستا کشت برنج و درختان خرما را در کنار یکدیگر مشاهده کنید که موضوعی منحصر به‌ فرد در کشاورزی است. از دیگر جاذبه‌های گردشگری ازمیغان، تخت عروس، آبشار قدمگاه، دو خط نوشته شبیه عربی و گونه‌های گیاهی چون درخت انجیر کوهی با قدمتی ۳۰۰ ساله است.

 

چشمه آب گرم و سرد مرتضی علی

چشمه آبگرم مرتضی علی در فاصله ۲۷ کیلومتری طبس و در روستای خرو واقع شده است. پس از گذر از طبس، بخشی از مسیر را برای رسیدن به این چشمه باید پیاده روی کرد که عمده آن را یک مسیر آبی تشکیل داده است . وجود این چشمه جوشان با ۲ نوع آب گرم و سرد در کنار هم، باعث تعجب و شگفتی گردشگران این منطقه شده است.در دو طرف مسیر این چشمه دیواره های مرتفع دره مانندی خودنمایی می کند و روی این دیواره ها حفره هایی زیبا با نظم خاصی خودنمایی میکنند.پس از دقایقی پیاده روی و طی کردن مسیر به منطقه ای می رسیم که چندین چشمه آب گرم و سرد قرار دارد و بزرگ ترین آن ها از درون حفره ها نشات می گیرند که به «حمام مرتضی علی» معروف شده است.

 

نازکترین سد جهان، سد شاه عباسی

این سد در فاصله ‪۲۷‬ کیلومتری شهر طبس و در تنگه ای بالاتر از چشمه آب گرم مرتضی علی قرار دارد. طاق شاه عباسی پر رکوردترین بنای تاریخی ایران است، قدیمی‌ ترین و بزرگ‌ ترین سد قوسی جهان است.

 

باغ گلشن

باغ گلشن که از جمله باغ‌ های طبقاتی به شمار می‌رود. این باغ را به یکی از بی‌نظیرترین و رویایی‌ترین باغ‌های کشور تبدیل کرده است.

 

باغ گلشن از جمله باغ های نادر طبقاتی ایرانی است که جوی آب دائمی در آن جریان دارد. این باغ حوضی بزرگ را در میان خود جای داده است که معمولا پلیکان هایی زیبا در آن شنا می کنند. از جمله خصوصیات این باغ سرسبز وجود گونه های مختلف گیاهان و همچنین انواع درختان نخل تزئینی،کاج، نارنج، پرتقال، انگور و انواع گل‌های زینتی است که این باغ را از بی‌نظیرترین و سرسبزترین باغ‌های کشور تبدیل کرده است.

 

کال جنی

کال جنی یا دره جن ها دره ای در شمال طبس و در اطراف روستای ازمیغان است و در ۳۵ کیلومتری شهرستان طبس است. دره ای حیرت انگیز که محلیان قدیمی منطقه آن را «دره جن ها» می نامند و آن را ترسناک و محل زندگی جن ها می دانستند. دره دارای دیواره های بلند و پرشیب است که دارای نقوش و پستی و بلندیهای شگرف انگیزی است. از دیگر جذابیتهای این دره وجود تعداد زیادی تونل و خانه بنام خانه گبرها در دل دیواره ها است.

 

کاروانسرای خان در مسیر جاده قدیم طبس به یزد، سد کریت در فاصله ۴۲ کیلومتری شهر طبس، غار حلوان در روستای حلوان در ۷۵ کیلومتری شمال غرب شهر طبس، روستای نایبند، ماسوله کویر در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شهر طبس در کنار جاده طبس- کرمان، قلعه اسماعیلیان و قلعه طبس از دیگر دیدنی‌های شهرستان طبس هستند.

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت