آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • یکشنبه 26 اسفند 1397
  • 434 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی 2" title="اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی 2">

اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی 2 در روستای خرقان، شهر شاهرود، استان سمنان واقع شده است. این اقامتگاه تا جنگل ابرها در شاهرود حدود 6 کیلومتر فاصله دارد و گردشگران و مهمانان این اقامتگاه می توانند به آسانی از طبیعت فوق العاده چشم نواز این منطقه دیدن نمایند. این اقامتگاه داخل روستا ساخته شده و ظرفیت اسکان 20 گردشگر را دارد و مناسب سفر های خانوادگی و تور های گردشگری دوستانه می باشد.

 

اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی دارای 2 باب 27 متری و 2 باب 24 متری است. از جمله خدمات و امکانات مهیا شده در این اقامتگاه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، آشپزخانه عمومی جهت آشپزی مسافران، وسایل گرمایشی شامل پتو و ...، راهنمای تورهای گردشگری، سیستم های گرمایشی نظیر بخاری اشاره کرد لازم به ذکر است به علت عدم وجود پارگینگ اختصاصی در اقامتگاه، گردشگران می توانند خودرو های سواری خود را داخل روستا و در نزدیکی اقامتگاه عارف پارک نمایند.

 

گردشگران همچنین می توانند از رستوران موجود در این اقامتگاه انواع غذاهای محلی منطقه که با مواد اولیه بومی و ارکانیگ تهیه و طبخ می شوند، را سفارش دهند. تعدادی از غذاهای موجود در منوی رستوران اقامتگاه عارف خرقانی عبارتند از سبزی پلو ته چین، انواع ته چین، خورشت اسفناج گردو، خورش کرفس با گردو، زردک پلو، کوکو سبزی، سوپ شیر محلی، آش رشته و میرزا قاسمی.

 

روستای خرقان به دلیل کوهستانی بودن دارای چشم اندازه هایی طبیعی و دیدنی است که همه ساله مخصوصا در بهترین فصل خود یعنی تابستان و بهار گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

 

از جمله جاذبه های دیدنی و مکان های باستانی این روستا می توان به مسجد تاریخی روستای چلسبان، قلعه روستای الویر، قلعه قار قالوخ، غار زیبای شاه پسند، تپه و قلعه علیشار، حمام قدیمی کلبعلی خان خلج در روستای ویدر، کلیسای چهار صد ساله چناقچی علیا، تپه باستانی دوزج، حمام روستای بند امیر و قلعه باستانی ضیاء در روستای وسمق اشاره کرد.

 

همچنین با سفر به این منطقه می توانید از محصولات و صنابع دستی بومیان این منطقه که همگی حاصل دست رنج هنرمندان قدیمی خرقان است، سوغات و یادگار سفر تهیه کنید. ریسندگی، قالیبافی، گلیم بافی، جاجیم بافی، جوراب بافی و ترکه بافی (سبدبافی) از جمله این صنایع دستی معروف و دیدنی می باشد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت