آپلود عکس"/>

کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • جمعه 24 اسفند 1397
  • 363 بازدید
  • 0 نظر

آپلود عکس" alt="اقامتگاه بوم گردی عمو قدرت" title="اقامتگاه بوم گردی عمو قدرت">

اقامتگاه بوم گردی عمو قدرت در روستای قلعه چه شهر مینودشت استان گلستان واقع شده که در ارتفاعات جنگل های بکر و سر افراشته قرار گرفته است و محیطی دنج و آرام بخش را برای گردشگران و طبیعت گردان فراهم کرده است. این اقامتگاه از سال ۱۳۹۵ به طور رسمی به بهره برداری رسید و خدمات اقامتی تفریحی خود را آغاز کرد و در مدت بسیار کوتاهی توانست میزبانی بی نظیر برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

 

غذاهای محلی و سنتی عموقدرت در میان مردم بومی و گردشگران این منطقه علاقه مندان بسیار زیادی دارد. واقع شدن این اقامتگاه در یک منطقه جنگلی در ارتفاعات جنگل های سرسبز گلستان در میان ابرهای بارانی، زیبایی منحصر به فردی را به این منطقه داده است.

 

گردشگران داخلی و خارجی با اقامت در این اقامتگاه سنتی می توانند از جاذبه های گردشگری این استان از جمله آبشار لوه، آبشار شیرآباد، چشمه گل رامیان ، گورستان خالدنبی، برج قابوس و آبشار کبود وال بازدید کنند. همچنین با اقامت در این اقامتگاه میتوانید با توجه به علاقه خود از تور های تفریحی ارائه شده نظیر تور دوچرخه سواری، کوه نوردی، پاراگلایدر، پارک ملی گلستان، بازدید از گورستان خالد نبی،سوارکاری، بازدید از برج قابوس و اجرای مراسم کنسرت زنده در پایان هفته به صورت دائم لذت ببرید.

 

همچنین از جاذبه های گردشگری نزدیک به اقامتگاه بومگردی عمو قدرت میتوان اماکن زیر را نام برد:

 

آبشار لوه

آبشار لوه در امتداد یک شیب پلکانی از صخره ها فرو می ریزد وشامل پنج طبقه است که در داخل دره ای به عمق ۳۵ متر و پوشیده از درختان جنگلی نظیر ممرز، افرا و توسکا قرار گرفته است. برای رسیدن به این آبشار زیبا باید به سمت شهرستان گالیکش حرکت کنید.در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد در کنار روستایی به همین نام واقع شده است. شهرستان گالیکش آبشارهای فراوانی دارد که در این میان آبشار لوه با ۷۵ متر ارتفاع از آبشارهای کم نظیر این استان است.

 

برج قابوس 

برج قابوس یا همان میل گنبد بلندترین برج تمام آجری جهان است و بر فراز تپه‌ای خاکی که ۱۵ متر از زمین بلندتر است قرار دارد. ارتفاع بنا به همراه پی آن حدود ۷۲ متر است.  این برج‌ به منظور نشان دادن مکان اصلی بافت شهری ساخته شده‌ است.

 

گورستان اسرار آمیز خالد نبی

این گورستان باستانی را نمی توان در کنار مقبره خالد نبی(ع) نادیده گرفت. چسبیده به این زیارتگاه دره ایی موجود است که در آن سنگ قبرهایی است که تعداد زیادی از سنگ قبرها ایستاده هستند اما وقتی وارد این دره سنگ قبر شوید در بین این سنگ قبرهای ایستاده سنگ قبرهای کوتاهی هم مشاهده می کنید که متفاوت با سنگ قبرهای ایستاده است. کاربرد این سنگ قبرها هنوز هم مشخص نیست اما به گفته محلیان و بومیان همین منطقه این مکان همان جایی است که خالد نبی(ع) در آنجا دعا کرد که قومش به سنگ تبدیل شود تا دست کفار به آن ها نرسد. این گورستان دیدنی در فاصله ۹۰ کیلومتری شمال شرق شهرستان گنبد کاووس و ۵۵ کیلومتری شمال شرق شهرستان کلاله و ۶ کیلومتری روستای گچیسو نزدیک آی تمر بر فراز قله کوه گوگجه داغ قرار دارد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت