کیش گردی

banner ads
  • هتل جواد
  • جمعه 20 ارديبهشت 1398
  • 504 بازدید
  • 0 نظر

اقامتگاه بوم گردی آژند فارس

اقامتگاه بوم گردی آژند در روستای جعفرآباد سفلی در شهرستان بوانات استان فارس واقع شده است و برای اقامت گردشگرانی که می خواهند طعم زندگی روستایی را در کنار مردم روستا تجربه کنند بسیار مناسب است. گردشگرانی که به این اقامتگاه سفر می کنند می توانند در تفریحاتی مثل کویر نوردی، آفرود، رصد ستارگان شب، بازدید از کاروانسرای تاریخی صفویه و جاده ابریشم، کوهنوردی، پیاده روی در منطقه شرکت کنند.

درباره اقامتگاه
این اقامتگاه به صورت کاملا سنتی، با دیوار های کاهکلی و محوطه بسیار بزرگ که با سنگ ریزه پوشیده شده محل مناسبی برای کسانی است که به اقامت در این نوع خانه ها علاقه دارند و قدمت آن به دوران قاجار می رسد. بوم گردی آژند با دارا بودن 7 باب اتاق ( 1 اتاق 2 نفرع، 3 اتاق 3 نفره، 1 اتاق 4 نفره، 1 اتاق 5 نفره و 1 اتاق 7 نفره ) در مجموع می تواند پذیرای 25 گردشگر باشد. همه ی اتاق ها به صورت سرویس کف خواب و سنتی هستند و سرویس بهداشتی و حمام برای تمامی اتاق ها مشترک است. ازدیگر خدمات و امکانات اقامتگاه می توان به پارکینگ غیر مسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، سرویس دهی اینترنت، آشپزخانه عمومی جهت آشپزی و پخت و پز مستقل گردشگران عزیز و راهنمای تور های گردشگری و محلی اشاره کرد. یک تخت چوبی در زیر تک درخت بزرگ این خانه بومی قرار داده شده که میهمانان این بوم گردی می توانند دور هم جمع شوند و استراحت کنند و از هوای مطبوع و بسیار خوب این منطقه لذت ببرند. معنای کلمه آژند ملات بین دو خشت است و از آنجایی که این بوم گردی در میان کویر و کوه قرار گرفته آن را آژند نامیده اند. گفتنی است در صورت هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه اقامتی می توانید انواع غذاهای محلی و سنتی این منطقه را سفارش و سرو نمایید.

جاذبه های تاریخی و طبیعت گردی زیادی نظیر جاذبه‌ های تفرجگاه تاج کرمانی، رودخانه اعظم و چشمه‌ های فصلی، انواع باغات میوه ارگانیک، بافت روستایی، مرزک ویر و کوهستان باعث رشد صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.


برای رزرو این اقامتگاه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:
051-38943228
09030216285

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

دریافت کد آمارگیر سایت